czwartek, 5 marca 2015

Ogród Zoologiczny Kraków

Korzystając z okazji, że na moim drugim blogu, który jest poświęcony literaturze ostatni post omawiał przewodnik po Krakowie (Klik), postanowiłam się z wami podzielić moimi zdjęciami z zeszłorocznego wypadu do tamtejszego Ogrodu Zoologicznego.

Fotografia powyżej przedstawia dwie samice Słonia Indyjskiego (Elephas maximus) Cittę i Baby. Przyjechały one do Krakowskiego Zoo w 2006 r z Hiszpanii.


Flamingi chińskie (Phoenicopterus chilensis) zwane również czerwonakami chilijskimi. Jest to gatunek zamieszkujący Amerykę Południową.

 Flamingi różowe 
(Phoenicopterus ruber roseus). Częściowo wędrowny gatunek którego występowanie liczone jest na 5,060,000 km².Po prawej Surykatka (Suricata suricatta) - ssak z rodziny mangustowatych. Zamieszkuje głównie południową część Afryki, zwłaszcza pustynię Kalahari. Drapieżniki te prowadzą dzienny tryb życia. Średnia długość życia to ok. 7 lat (max. 12). Żywią się głównie owadami, jednak stworzenia te są wszystkożerne. Długość ich ciała nie przekracza 35 cm, ogona natomiast 25 cm. Ważą średnio
720 -731 g.
Antylopa kob śniady (Kobus ellipsiprymnus). Naturalnie występuje na podmokłych terenach Afryki. Zwierze to nie jest zagrożone wyginięciem gdyż bez problemu rozmnaża się w niewoli . Masa ciała zazwyczaj nie przekracza 240 kg, Długość ciała mieści się w granicach 1,25 - 1,8 m.Wielbłąd dwugarbny (Camelus bactrianus). W stanie dzikim żyje w niewielkiej populacji liczącej ok. 1000 sztuk. Mieści się ona na terenach pustyni Gobi. Zwierzęta te narażone są na wyginięcie, jednak zdecydowana większość tego gatunku jest udomowiona. szacuje się, że ich ilość sięga 1,4 miliona sztuk. Wielbłądy przystosowane są do  życia na piaszczystym terenie. Bardzo dobrze znoszą wysokie temperatury. Potrafią jednorazowo wypić ponad 100 litrów wody, dzięki czemu potrafią wytrzymać nawet kilka dni bez wodopoju. Ich wzrost sięga ok. 2 m. (wliczone są garby), a masa ich ciała często przekracza 800 kg.

Na chwilę obecną zoo w Krakowie posiada ok 260 gatunków i ponad 1500 zwierząt. Rocznie to miejsce zwiedza ponad 300 000 osób.
Podsumowując. Polecam Krakowskie Zoo, jednak trzeba się liczyć się z dość drogim parkingiem (15 zł). Jest on umiejscowiony ok. 1 km od wejścia do ogrodu. Spacerek odbywamy pod górkę. 
Mamy możliwość pokonania tej trasy busem za opłatą 1 zł, jednak dla osób ze słabymi nerwami polecam pieszą wycieczkę :)

7 komentarzy:

 1. A ja myślę że cena za parking jest ok. Płacisz raz i masz spokój. A zoo nie zwiedza się w 15min. Jak ja tam jadę to około 2 godzin w zoo jestem. Do tego jeszcze pójście na kopiec, potem pod klasztor Kamedułów. I zanim się wyzbieram to kilka godzin minie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są takie osoby dla których cena jest zbyt wysoka. Nie wiem jak jest na co dzień, ale gdy ja byłam straż miejska założyła blokady przynajmniej 30 autom znajdującym się poza terenem parkingu.

   Usuń
  2. Może jest dla tych co są tam godzinę. Ale jak rozłożysz to na np. 5 godzin to wychodzi Ci 3 zł na godzinę co majątkiem chyba nie jest ;) A co do blokad- tu akurat się nie dziwie. Ulica jest wąska i jak z obu stron są samochody to autokar czy autobus mają wielki problem przejechać. Nie mówiąc o ludziach którzy nie mają gdzie zejść.

   Usuń
 2. Kochane, śliczne zwierzaki:) A ja w niedługim czasie, wybiorę się ale u siebie w mieście:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale kochane zwierzątka, uwielbiam takie miejsca ;)
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny paw <3

  www.kataszyyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń